You are not logged in      Log In


 
2003/04
2004/05
2005/06
2006/07
2007/08
2008/09
2009/10
2010/11

2011/12

2012/13 2013/14 2014/15
 
League Division 1
Winner
Southern Comforts
Castle A
Southern Comforts
Southern Comforts
Thatcham Sharks
Southern Comforts
Southern Comforts Magnum Taxis Crucible S&C Club Crucible Crispies Crucible Crispies  
League Division 1
Winner
Runner-up
Wessex Club
Southern Comforts
Wessex Club
Thatcham Sharks
Southern Comforts
The Oddballs
Newbury D Ricey's Crispies Crucible Crispies Magnum Taxis Crucible S&S Club  
Runner-up
League Division 2
Winner
- - - - - - - Conservative Club ESP B Crucible A Sandwich Express   League Division 2
Winner
Runner-up
- - - - - - - The Inbetweeners ADC Newbury C Conservative Club  
Runner-up
Singles
Winner
(Not held)
Rob East
Andrew Seymour
Andrew Seymour
Phil Bolter
Neil Winkworth
Chris Rice Dale Prout Chris Rice Chris Rice Neil Winkworth  
Singles
Winner
Runner-up
(Not held)
Mickey Hobbs
Steven Miles
James Hearne
Andrew Seymour Alex Hutchinson Neil Winkworth Chris Rice Harry Upton Paul Crutchley Mike Mitchell  
Runner-up
Doubles
Winner
(Not held)
Rob East/ Dennis Doswell
Andrew Seymour/James Hearne
Andrew Seymour/Craig Butcher
Andrew Seymour/Stephen Miles Neil Winkworth/Craig Butcher Paul Davis/Andrew Seymour Dale Prout/Phil Simmons Phil Bolter/Craig Marsh Jonjo Sharkey/Duane Puttock Neil Rampton/Dale Prout  
Doubles
Winner
Runner-up
(Not held)
James Hearne/Steven Miles
John Apicella/Steve Fennell
James Che-lex Hutchinson
Pete Low / Richard Parry Ben Gould/Jordan Wallace Neil Winkworth/Craig Butcher Norman Byng/Wayne Brunsden Paul Davis/Mark Alexander Mike Mitchell/Tony Powell Jonjo Sharkey/Duane Puttock  
Runner-up
Mark Limpus Singles Handicap Winner - - - Pat Patel Andrew Seymour Sim Brown Andrew Seymour David Aitken Chris Rice Lee Gillingham Rob Marks   Mark Limpus Singles Handicap Winner
Runner-up - - - Craig Butcher Wayne Goddard Clive Teixeira Phil Craik John Collis Robbie Self Neil Baker Kim Hayson-Gamblin   Runner-up
Over 50s Competition Winner - - - - Mike Paduano David Aitken David Aitken David Aitken Tony Powell David Aitken David Aitken   Over 50s Competition Winner
Runner-up - - - - John Collis Simon Wilson Mike Paduano Norman Byng Harry Upton John Careless Tony Powell   Runner-up
Best Break Division 1
Winner
Garry O'Donnell (52)
Rob Thomson (45)
Andrew Seymour (65)
Tony Lyles
Andrew Seymour Neil Winkworth Chris Rice (92) Dale Prout (106) Ollie Douglas (103) Ollie Douglas (89) Ollie Douglas (98)  
Best Break Division 1
Winner
Best Break Division 2
Winner
- - - - - - - Aaron Watts (59) Greg Winters (47) Paul Crutchley (54) George Apperley (59)  
Best Break Division 2
Winner
Top Ranked Player Div 1
Winner
Colin Kedge
Tod Wigmore
Andrew Seymour
Andrew Seymour Phil Bolter
Neil Winkworth
Chris Rice Chris Rice Ollie Douglas Phil Bolter Chris Rice  
Top Ranked Player Div 1
Winner
Runner-up
Rob Thomson
Richard Parry
Craig Butcher
Craig Butcher Andrew Seymour
David Aitken
Neil Winkworth Neil Winkworth Phil Bolter Chris Rice Phil Bolter  
Runner-up
Top Ranked Player Div 2 Winner - - - - - - - Mike Paduano Duane Puttock Richard Wells David Aitken   Top Ranked Player Div 2 Winner
Runner-up - - - - - - - Lee Collis Harry Upton Jim Chen Rob Marks   Runner-up
Top % Player (% frames won)
Div 1
Winner
Rob Thomson & Rob East (86.8%)
Richard Parry (86.1%)
Andrew Seymour (86.1%)
Andrew Seymour (94.4%) Phil Bolter (100%)
Neil Winkworth (90.4%)
Chris Rice (96.3%) Neil Winkworth (90%) Neil Rampton (87.5%) Phil Bolter (88.5%) Phil Bolter (89.5)  
Top % Player (% frames won)
Div 1
Winner
Runner-up
Dennis Doswell (84.1%)
Craig Butcher (80.6%)
Craig Butcher (84.7%) Andrew Seymour (95%)
David Aitken (90%)
Neil Winkworth (87.5%) Dale Prout (81.25%) Phil Bolter (85%) Mike Mitchell (85.0%) Chris Rice (89.3)  
Runner-up
Top % Player (% frames won)Div 2 Winner - - - - - - - Mike Paduano (90%) Duane Puttock (90.6%) Richard Wells (85.7%) Rob Marks (90%)   Top % Player (% frames won)Div 2 Winner
Runner-up - - - - - - - Lee Collis (77.78%) Mark Head (81.8%) Greg Winters (85.3%) David Aitken (86.9%)   Runner-up
Player of the Season Winner - - - - - Sim Brown Phil Craik John Apicella Chris Rice Sean Moxon John Collis   Player of the Season Winner
Team Handicap Winners - - - - - - - Magnum Taxis ESP B Newbury A Magnum Taxis   Team Handicap Winners
Runner-up - - - - - - - Conservative Club ADC Magnum Taxis Conservative Club   Runner-up
Break Master Winner - - - - - - - Neil Winkworth Andy Bolter Phil Simmons Ian Rose   Break Master Winner
Presentation Cup Winners - - - - - - - Pat Shaw/David Aitken/? Rob Thomson/Mike Paduano/Sean Moxon Richard Aldred/Chris Rice/Norman Byng Craig Marsh/Kim Haysom-Gamblin/John Apicella   Presentation Cup Winners

 


Pay Fees Online

The content of this site is owned by Newbury Snooker League. Therefore, you may not copy, modify, reproduce, or display any part of this site without our prior consent.

Web site designed and maintained by Rob Thomson